West Valley High School

Skip to main content

Honor Roll - 1st Semester 2020-2021

West Valley High School Honor Roll – 1st Semester 2020-2021

4.0 GPA

Seniors

Alexa R. Aman, Gabrielle M. Andres, Allie M. Andrews, Carly M. Bale, Briella R. Bell, Alexandra Burger, Malachi S. Clark, Gracelyn R. Davis, Hannah R. Hawk, Liam J. Hyde, Mary I. Kaschmitter, Kennedie A. Krieger, Taryn J. Littleworth, Chloee O. Lochten, Lea K. McGlothlen, Rylan J. McInelly, Macy E. McPhee,Madison G. Moloney, Ronald E. Palumbo, Karli M. Petruso, Emma R. Price, Alexis J. Rigsby, Ashley N. Ryan, Erin N. Sanchez, Olivia N. Schell, Hannah C. Schultz, Kira L. Smith, Callaghan X. Thompson, Nathan J. Thurber, Camille K. Tremblay, Sophia J. Witt

Juniors

Kaitlyn R. Adamson, Marissa G. Andrews, Mariya N. Balabanova, Jordyn M. Bale, Kade M. Barry,  Madison N. Carr, Sophia Z. Chreiki, Bryce R. Conrad, Kyra J. Conrath, Josette Y. Durgan, Joelle A. Engeland, Aolani G. Foxworth, Benjamin J. Freedland, Iryna Gnatenko, Caileigh B. Harris, Alle N. Herzog, Grant C. Hill, Rilee A. Homer, Lane M. Kimble, Faythe L. Lloyd, William A. Logan, Duachee Lor, Grace E. McEachran, Mia K. Moeller, Keagan C. Nakazawa, Alissa M. Parker, Ellie C. Parviainen, August S. Patton-Scruggs, Makayla R. Peterson, Gannon J. Rehn, Connor J. Rowatt, Anna C. Ryburn, Jaylin J. Schroder, Nevaeh N. Sherwood, Aurora D. Spaulding, Taylor M. Steven, Sarah E. Stone, Trent W. White

Sophomores

Hasan Z. Al-Hakeem, Alden M. Bell, Emma M. Bias, Ashleigh M. Burger, Victor A. Celli III, Kyler B. Cummins, America W. De La O, Ellie A. Dobney, Jenna N. Dubois, Kyla J. Eshner, Molly L. Fisher, Roxanne C. Fredericksen, Cheyenne E. Gramlow, Cameron T. Haight, Hannah N. Holdway, Naomi P. Huseby, James R. Kien, Carlie D. Knapp, Shirley Lin, Isaac J. Morris, Asher W. Nieffenegger, Malea C. Palpalatok, Adelaide A. Pierce, Kiera V. Price, Kyle J. Roberts, Abigail L. Sicilia, Sarah M. Taylor, Avery R. Tuccio, Meena L. Yeager

Freshman

William J. Adamson, Rylan M. Allen, Levi D. Barham, Adahlia V. Betts, Timothy N. Blackwood, Heroshi N. Carino, Spencer L. Cerenzia, Wyatt G. Cline, Ella M. Clutter, Paul Currie, Chloe G. Deharo,  Keenan A. Dunfield, Preston N. Engeland, Derek N. Esvelt, Kayla M. Flock, Jane S. Freedland, Angela H. Graybill, Callie A. Hansen, Ellora N. Hebner, Abigail L. Hogberg, Jayme N. Horn, Jade M. Leighton, Matthew D. Liang, Michael W. Liberg, Nathan R. Lincks, Aubrey A. Lobdell, Mason N. Lochten, Henry C. Lohstroh, Chloe L. Matteson, Verity N. McBlair, Willow S. McLaughlin, Neena T. McManigal, Jamie T. McMurtery, George K. Palumbo, Bryndel B. Pargman, Emily D. Pence, Cyler S. Petruso, Brenley A. Ramsey, Sophia B. Raskell, Noah A. Reid, Mckenzie M. Sargent, Caitlin S. Shimabukuro, Kevin M. Waligora, Genesis Willis, Aidan A. Wolfe

 3.5 and Higher GPA

Seniors

Colin G. Anderson, Maggie M. Andrews, Jared J. Anselmo, Keldan T. Bell, Kennedy K. Cargile, Joseph D. Clark, Melanie M. Clure, Avery J. Crouse, Cheyenne J. Dallman, Treden A. Davis-Reed,  Mason A. Dobney, Jackson F. Donaghy, Sarah I. Duncan, Rylan A. Dunlap, Lilly M. Elam, Spike E. Geschke, Hargurleen S. Gill, Bailey M. Glenn, Trentin A. Hobbs, Tristan T. Holdren, Ethan G. Hoskinson, Alicia R. Hutchins, Esther E. Killinger, Karma D. Kruger, David A. Larsen, Sage L. McAllister, Raven A. McLaughlin, Alex J. McOmber, Ashley M. Miller, Jackson M. Munns, Heather L. Penniman, Alyssa K. Reynolds, Johnathan E. Rieger, Hannah E. Rodrigues, Jacob W. Schultz, Shelby I. Scott, Zoe J. Simpson, Palmer G. Stocking, Alyssia E. Wilson

Juniors

Jonathan B. Austin, Anna L. Bole, Mattison P. Browne, Matthew W. Buck, Lauren M. Burk, Angelina G. Caler, Kylie A. Campbell, Ilona E. Davydenko, Gabriel J. Ellermeier, Emily G. Finke, Eamonn M. Foster, Chase A. Froelich, Jacob R. Geiger, Caleb D. Gray, Jacob D. Green, Lindsey M. Green, Cole J. Greene, Anaka M. Gregg, Emily M. Gustafson, Braden M. Hart, Jackson J. Harty, Aliyah R. Henry, Kevin P. Hill, Ian P. Howat, Lain D. Hyde, Hailey M. James, Marissa D. Jones, Ella J. Joubert, Colin J. Kalivas, Hayden A. Kammers, Daylan A. Kessler, Noah Q. Krause, Kennedy M. Kreider, Sean M. Lincks, Turner W. Livingston, Patrick J. Maas, Ozias C. McFarland, Joseph J. Neer, Sean K. Nolan, Rylen S. Palmer, Rylee J. Reeves, Blake J. Reynolds, Parker L. Ritzmann, Jazzlyn A. Russ, Madison L. Russell, Daniel Salazar, Gillian B. Simpson, Vanessa J. Towne, Lauren A. Williams, Jamie O. Yarrington

Sophomores

Ari L. Albert, Jackson R. Bale, Jake E. Barker, Zachary L. Bjurstrom, Croft D. Christensen, Cailin D. Donaghy, Jesse T. Dykes, Grady G. Friberg, Emma L. Halbig, Lincoln J. Hansen, Reese T. Hansen, Dylan W. Heid, Jose M. Hernandez, Dylan J. Heuett, Graham S. Hill, Ian B. Hodson, Eli J. Holden, Lucas M. Hone, John N. Hudson, Karley S. Ingram, Randi M. Johnson, Toulin Kusaibati, Aylen M. Littleworth, Tely Lor, Hunter J. McQuitty, Isabel D. Niles, Addisen S. Palmer, Grace R. Randall, Kaleb J. Rydell, Rosko W. Schroder, Trace W. Scott, Jenna A. Simmet, Rilee P. Smith, Jayke X. Spinks-Vazquez, Alyssa D. Tarbert, Rusty A. Taylor, Sophia A. Tibbetts, Hallie E. Vermurlen, Logan J. Waste, Caehlin K. Williamson, April D. Witham

Freshman

Nolan H. Askew, Madison G. Babcock, Tony S. Belko, Trenton M. Browne, Tresa M. Bunch, Haydin M. Cassatt, Toni A. Culp, Kyla M. Duvanich, Kristen J. Farrell, Eleanor J. Framstad, Benjamin G. Fried, Esmond A. Gibbs, Toby J. Graham, Kylie N. Graupner, Jaedyn A. Green, Tyler B. Guzman, Isabel J. Hilsabeck, Noah E. Hunt, Shylee M. Joe, Kaylee R. Jolly, Gracie L. Kennicutt, Canon Z. Knauss, Myranda C. Lloyd, Adriana L. Lopez, John T. Macall, Marie E. McCulloch, Bridey S. McFarland, Uriel Menez Carpinteyro, Parker M. Munns, Andrew A. O'Neal, Easton S. O'Neal, Konner C. Olsher, Maliya R. Olson, Brycen S. Palmer, Logan J. Perkins Utecht, Benjamin D. Reid, Craig M. Reid, Aiden J. Rose, Chloe E. Schuman, Tanner C. Schwanke, Keason A. Silva, Mylie E. Silver, Tamia R. Skinner, Danielle R. Smith,Daphne E. Van Wey, Paula X. Vargas Arenas, Dina A. Vasyukhnevich, Larayia A. Warren, Iliana I. Wenz, Isabella E. Wessner, Parker D. Williams, Quincy R. Williamson, Ashlyn J. Woodbridge

Published Print